Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

Закон «Про енергоефективність» передбачає запровадження муніципальних енергетичних планів та систем енергоменеджменту в громадах

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час виступу на І Форумі учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні.
 
«Вперше в історії України нещодавно ухваленим законом «Про енергоефективність» органи місцевого самоврядування визнані на законодавчому рівні одним з ключових суб’єктів в управлінні сферою енергоефективності. Таким чином закон закладає нове підгрунтя відносин у цій сфері, а також надає необхідні інструменти», - повідомив Валерій Безус.
 
Так, протягом найближчих 3 років органи місцевого самоврядування мають прийняти місцеві енергетичні плани, враховуючи питання енергоефективності.
 
Важливо, що органи місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо впровадження систем енергоменеджменту з урахуванням примірного положення, що має затверджуватись Кабінетом Міністрів України. Через 2 роки з дня набрання чинності закону таке рішення буде обов’язковою умовою отримання державної підтримки на енергоефективні заходи.
 
«Новою можливістю є вперше зафіксована в законі норма про те, що економія коштів від енергоменеджменту має бути спрямована на фінансування
 
енергоефективних заходів у закладах бюджетної сфери», - наголосив Валерій Безус.
Держенергоефективності, у свою чергу, вестиме реєстр органів державної влади та органів місцевого самоврядування, в яких впроваджено систему енергетичного менеджменту. Реєстр буде оприлюднено на офіційному веб-сайті Агентства.
 
Крім цього, закон розблоковує енергосервіс. Також передбачено оцінку потенціалу запровадження ефективного централізованого теплопостачання та високоефективної когенерації.
«Закон передбачає розробку понад 40 підзаконних нормативно-правових актів, більшість з яких стосується енергоефективності в громадах. Тому закликаю усіх до консолідації зусиль для досягнення реальних практичних результатів», - підсумував Голова.
В. Безус також подякував організатору заходу – Асоціації «Енергоефективні міста України» – за активну роботу з громадами щодо впровадження інструменту Європейська Енергетична Відзнака.

У Сумах ремонтують очисні споруди.(фото)

Нет описания. Нет описания. Нет описания.

На міських очисних спорудах замінили трубопровід та запірне обладнання

Працівники КП «Міськводоканал» здійснюють поточний ремонт та модернізацію обладнання очисних споруд.

Так, днями ремонтна бригада завершила роботи з заміни аварійної ділянки трубопроводу діаметром 400 мм, модернізувавши його двома новими сучасними засувками та монтажем нових колодязів.

Відремонтоване обладнання забезпечує необхідну рецикруляцію активного мулу для ефективної очистки стічних вод.

Олексій Чернишов: Парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель

Верховна Рада ратифікувала Угоду з Європейським інвестиційним банком, за якою держава отримає кредит у розмірі 300 млн євро на реалізацію проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Відповідний законопроєкт 13 липня підтримали 335 народних депутатів. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Проєкт розширить можливості органів місцевого самоврядування з проведення комплексної термомодернізації. Це допоможе скоротити енергоспоживання у близько тисячі громадських будівель, зокрема, дитячих садках, лікарнях та школах. Проєкт здебільшого розраховано на територіальні громади, а також малі та середні міста з населенням від 20 до 250 тисяч. Це надважливо», – зазначив Олексій Чернишов.

Відбір учасників розпочнеться наприкінці 2021 – початку 2022 років. Вже навесні міста та громади зможуть активно долучитись до реалізації проєкту. Зокрема, Угодою передбачено:

● період погашення кредиту – 20 років;
● ставку до 2% річних;
● пільговий період – перші 5 років, протягом якого відсотки не нараховуватимуться.

«Цей проєкт – один із важливих інструментів державної підтримки органів місцевого самоврядування, який повністю відповідає національній політиці та чинній енергетичній стратегії України», – наголосив Олексій Чернишов.

Нагадаємо, 6 жовтня 2020 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство розвитку громад та територій України підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 300 млн євро для покращення енергоефективності задля надання Україні допомоги у подоланні економічних наслідків COVID-19 шляхом стимулювання швидшого економічного та соціального зростання після пандемії.

Василь Лозинський: Координаційний комітет проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» розпочав роботу

      У межах спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» розпочав свою роботу Координаційний комітет. Його діяльність спрямована на масштабізацію заходів з енергоефективності. Про це повідомив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський під час установчого засідання Комітету. «Проєкт “Енрегоефективність громадських будівель в Україні” орієнтується, у першу чергу, на малі та середні громади, які не мали практики реалізації масштабних міжнародних проєктів з термомодернізації. Члени Комітету наразі обговорюють критерії відбору учасників проєкту, які будуть затверджені найближчим часом. До кінця року плануємо офіційно оголосити прийом заявок на участь у проєкті», – наголосив Василь Лозинський. Відтак реалізація проєкту дозволить термомодернізувати близько 1000 громадських будівель: дитячі садки, школи, заклади охорони здоров’я, а також об’єкти соціального, адміністративного та культурного призначення. Зазначимо, до Координаційного Комітету увійшли представники Мінрегіону, Мінфіну, ЄІБ та делегації ЄС, а також ПРООН та Угоди Мерів (у якості спостерігачів). Комітет здійснює загальну координацію реалізації Проєкту. Зокрема, схвалює критерії відбору проєктів-учасників, надає стратегічні рекомендації та моніторить виконання. Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що парламент ратифікував угоду з ЄІБ щодо кредиту у 300 млн євро на комплексну термомодернізацію громадських будівель. Також Мінрегіоном було підписано нові угоди з ЄІБ та фондом «E5P» у межах проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Йдеться про надання гранту Україні у розмірі 4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), а також грантову технічну допомогу на суму 4 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства ЄС (NIP).

Увага! Якщо постачальник, якого ви обрали, збанкрутував або ліквідований, ліцензія вашого постачальника призупинена або анульована, то ви отримуватимете газ від постачальника «останньої надії»

Открыть фото

Якщо постачальник, якого ви обрали, збанкрутував або ліквідований, ліцензія вашого постачальника призупинена або анульована, то ви отримуватимете газ від постачальника «останньої надії» (ПОН). Урядом визначений ТОВ ГК «Нафтогаз України».

Побутові споживачі природного газу, яких обслуговує постачальник «останньої надії», мають обрати та підключитися до ринкового постачальника до 1 грудня 2021 року.

Звертаємо увагу, що ціна 7,96 грн за куб. м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки) діє лише на пільговий період, який був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2021 року №1102.

ГК «Нафтогаз України» не встановлює ціну для клієнтів ПОН, вона вираховується щомісячно за спеціальною формулою, розробленою у рамках Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою КМУ від 25.10.2021 № 1102.

Впродовж поставки газу від постачальника останньої надії клієнт може підписати договір на постачання природного газу з ТОВ ГК «Нафтогаз України» на загальних умовах, або ж перейти до іншого постачальника.

Усього в Україні газ побутовим клієнтам постачають понад 50 компаній. Порівняти їхні ціни та тарифні пропозиції можна на онлайн-ресурсах «ГазПравда» або «Газотека».

Якщо протягом цього часу клієнт не зможе знайти постачальника, він має готуватися до відключення газу.

Для того, аби скористатися усіма сервісними перевагами та вигідними ціновими пропозиціями, клієнтам необхідно подати заявку та стати комерційним клієнтом ГК «Нафтогаз України».

Станом на листопад 2021 року компанія постачає газ понад 1,4 млн українських родин у рамках річного тарифного плану «Фіксований», за ціною – 7,96 гривень. Ця ціна для комерційних клієнтів не збільшуватиметься до 30 квітня 2022 року.

Подати заявку на приєднання до ГК «Нафтогаз України» можна кількома зручними способами: онлайн — на сайті gas.ua або у веб-версії Приват24; офлайн — у мережі ПУМБ, Ощадбанку, ТАСКОМБАНК, Ідея Банк, через мережу агентів СГ «ТАС», у відділеннях Нової пошти, а також у центрах оплат та підключень ГК «Нафтогаз України». Для оформлення заявки клієнту потрібно заповнити коротку форму та надати кілька документів: паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох співвласників житла, а також вказати EIC-код (16-значний персональний газовий номер об’єкта).