Департамент житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Не є правонаступником управління житлово-комунального господарства,

енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу, яке перебуває у стадії ліквідації без правонаступництва.

Інформація на сайті оновлюється!

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

ПРОСТО ПРО СКЛАДНЕ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ КВАРТИР: УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ У КОНТЕКСТІ ЗМІН ЗАКОНОДАВСТВА

 

Посібник підготовлено й видано у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», що впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (ІFС, Група Світового банку) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.

Мета цього посібника — розповісти, як співвласники багатоквартирного будинку можуть ним управляти, як і чому варто створити ОСББ, хто такий професійний управитель, чим він відрізняється від ЖЕКів «старого зразка», як його обрати та побудувати з ним ефективну співпрацю.

КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ЛІЦЕНЗІАТІВ ОДА У СФЕРІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

 

Захід проводить ТОВ "ІНСТИТУТ МІСЦЕВОГО РОЗВИТКУ" 29 травня 2019 р. у м. Київ

Тема: «Формування та встановлення тарифів у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (ЦВВ) у зв’язку із набуттям чинності нового законодавства» (Закон про ЖКП, Постанова КМУ № 291 та Наказ Мінрегіону № 239)».

 

З 1 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В ПОВНОМУ ОБСЯЗІ ВВЕДЕНО В ДІЮ ЗАКОН УКРАЇНИ ВІД 09.11.2017 № 2189-VIII «ПРО ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ»

Про це повідомив присутнім на апаратній нараді при голові Сумської облдержадміністрації директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного господарства Сумської облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ.

Посадовець наголосив, що з огляду на цеорганам місцевого самоврядування необхідно вжити заходів щодо забезпечення співпраці між підприємствами-надавачами комунальних послуг та мешканцями багатоквартирних житлових будинків у частині практичної реалізації вимог Закону у цей перехідний період, а також провести широку роз’яснювальну роботу у засобах масової інформації.

ПИТАННЯ СУБСИДІЙ І ПІДГОТОВКИ ДО НАСТУПНОГО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ - ПІД КОНТРОЛЕМ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

 

11 травня 2019 року відбулась відеоселекторна нарада  під головуванням міністра соціальної політики України Реви А.О. з розгляду питань щодо призначення житлових субсидій, а також запровадження у 2019 році пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Від Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сумської обласної державної адміністрації у нараді взяв участь начальник відділу розвитку житлово-комунального господарства управління житлового фонду, благоустрою та економічного моніторингу Часовських А.Ю.

ЕНЕРГОСЕРВІС – ПОПУЛЯРНИЙ МЕХАНІЗМ ДЛЯ ЕКОНОМІЇ НА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГАХ В БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ

 

Енергосервіс полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії, досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.

Наприклад, за даними Харківської міськради, завдяки енергосервісу очікується заощаджувати до 2 млн грн у рік. Загалом укладено понад 310 ЕСКО-контрактів вартістю більше 350 млн гривень у 18 регіонах України.

МІНРЕГІОН ІНФОРМУЄ ПРО ЗАКОНОДАВЧІ ЗМІНИ У СФЕРІ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

З 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон). З цієї дати визнано таким, що втратив чинність Закон України від 24 червня 2004 року № 1875-ІУ «Про житлово-комунальні послуги».

Практична реалізація нововведень, передбачених Законом, можлива за умови укладення договорів про надання комунальних послуг за правилами та особливостями, визначеними Законом (тобто, нових договорів про надання комунальних послуг).

Детально - у листі Мінрегіону.