Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ – ЗА ГРАФІКОМ

У ході відеоселекторної наради щодо підготовки галузей господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років голови райдержадміністрацій області запевнили, що до початку сезону ввірені їм території будуть стовідсотково готові до осінньо-зимового періоду. В цілому Сумщина проводить підготовку до зими навіть з певним випередженням графіку, затвердженого Мінрегіоном: станом на 15 серпня загальна готовність сфери ЖКГ в Україні має становити 70%, а на 1 вересня – 80%. Так, готовність об’єктів теплопостачання Сумської області склала 80,7 об’єктів водопостачання - 77,3%, випробування тепломереж проведено на 89,6%, готовність центральних тепло пунктів перевищила 83%. Проте, ці показники могли б бути ще кращими, якби не відставання окремих міст і районів.

Так, м. Суми, Охтирський і Путивльський райони гальмують комплексну підготовку будинків з видачею паспортів готовності. Особливо це стосується обласного центру, де за планом мають провести таку підготовку 1816 будинків із 4666 по області, але виконали план лише на 51%. При тому, що більшість інших міст і районів суттєво випереджають графік, а Сумський і В.Писарівський райони практично завершили цю роботу, загальний показник області склав лише 69,8%.

Серед 8 міст і районів, які не поспішають з підготовкою об’єктів водопостачання, було названо Липоводолинський район (35%) і, знов-таки, м. Суми (59,5%), при тому, що

Конотопський, Буринський і Великописарівський райони виконали план на 100%, і лише трішки не дотягує до трійки лідерів Кролевецький район – 99,2% готовності.

Напружена ситуація з підготовкою шкіл у Ямпільському районі, лікарень – у Путивльському районі. Щодо промивання опалювальних систем, то найповільніше ця робота проводиться знов-таки у Сумах - 66,7% від плану, і це негативно вплинуло на загальний показник області - 74,2%.

- Ми проводимо наради вранці і ввечері, думаю, що ми впораємося, - запевнив присутніх в.о. міського голови м. Суми Андрій ГАЙДАБРУС.

Занепокоєння учасників селекторної наради викликала також відсутність матеріального резерву в окремих районах, стан ліфтового господарства у Сумах і Шостці. Через нещодавню аварію в Горлівці з більшою увагою будуть проводитися перевірки ТЕЦ і котелень. Актуальним залишається і питання розрахунків за спожитий газ. Найбільші боржники тут – м. Суми (60,8 млн. грн.), м. Шостка (51,26 млн. грн.), м. Конотоп (14,35 млн. грн.) і м. Ромни (11 млн. грн.), на долю яких припадає близько 95% загальної суми заборгованості по області.

- Ми не можемо втручатися в діяльність суб’єктів господарювання, - виправдовувалися керівники міст-боржників. – Проводимо роботу, звертаємося через ЗМІ з цього питання, щоб громада платила…

- Громада якраз платить, а підприємства – ні, - наголосив Микола Войтенко і попередив чиновників про персональну відповідальність за підготовку до зими: щодо тих, хто не впорається з цією роботою, буде поставлено кадрове питання.