Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ОБ’ЄКТ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЗНАЧЕННЯ ДО ЗИМИ ГОТОВИЙ

Раніше тут була тюрма, про що свідчить високий паркан з колючим дротом, а у воєнний час тут мав розгортатися мобілізаційний пункт. Тож на території площею 5,5 га, крім п’яти корпусів для ув’язнених з відповідною інфраструктурою,  було розміщено склади та інші допоміжні приміщення. Згодом на місці тюрми з’явилося професійне училище соціальної реабілітації, розраховане на 300 осіб. За словами директора закладу Ольги ГМИРІ, дівчата з неблагополучних сімей отримують тут повноцінне харчування, повну середню освіту, набувають професій швачок або штукатурів, та ще й отримують стипендію, тож мають всі шанси почати нове, гідне життя.

Але з часом кількість відповідних судових рішень зменшувалася, тож сьогодні у закладі перебуває лише 15 дівчат, які мешкають на одному поверсі одного гуртожитку. Однак, обігрівати доводиться весь 5-ти поверховий будинок, а на додачу – і велику кількість допоміжних приміщень, розкиданих по всій території. При тому, що обладнання котельні вкрай застаріло, а коштів на його заміну на сучасні модульні котельні держава не надає, витрати на опалення і споживання природного газу не відповідають сучасним реаліям.

«Обладнання утримується в порядку і цілком здатне відпрацювати ще один сезон», - зробив висновок Олексій Дмитренко, оглянувши котельню училища. Залишилось провести повірку манометрів і коректора об’єму газу, але вирішення цього питання гальмується  через проблеми бюджетного фінансування. Тим не менше, адміністрація профучилища соціальної реабілітації вживає заходів щодо скорочення споживання газу шляхом оптимізації схеми опалення об’єктів, розташованих на території закладу.