Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ ВІДМІНА ТАРИФІВ, ВСТАНОВЛЕНИХ З ПОРУШЕННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА

Робоча група провела аналіз шляхів та напрямків реформування тарифної політики, перевірки економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, які були підвищені органами місцевого самоврядування з початку 2013 року, і визначила заходи щодо скасування завищених тарифів.

Заступник начальника УЖКГ Сумської ОДА Євгеній Степаненко підкреслив на необхідності органам місцевого самоврядування дотримуватися вимог статті 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачені принципи державного регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги:

- Доступність житлово-комунальних послуг;

- Відкритості, доступності та прозорості структури цін/ тарифів для споживачів та суспільства;

- Відповідність оплати житлово-комунальних послуг їх кількості та якості;

- Враховувати гарантії соціального захисту населення при оплаті послуг та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів.

Крім того, Євгеній Степаненко нагадав про вимогу прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА, щоб підготовка до нового опалювального сезону відбувалася і в плані зменшення собівартості послуг з водо- і теплопостачання, адже резерви тут величезні, їх треба знайти і повною мірою задіяти до початку опалювального сезону. Як довів приклад ряду сіл Сумського району, такі резерви дійсно є, але місцева влада їх знаходить - з огляд на вимои нормативно-правової бази. Так, на вимогу управління ЖКГ Сумської ОДА нещодавно по Юнаківській, Хотіньській, Кровненській, Басівській та Олексіївській сільських радах були  скасовані рішення «Про тарифи на водопостачання МП «Будівельник» і вжито конкретні заходи щодо зниження собівартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. До 23.08.2013 Новосуханівською та Підліснівською сільськими радами будуть проведені засідання стосовно тарифів на послуги водопостачання, також встановлені з порушенням вимог чинного законодавства.

За результатами засідання міським головам міст Білопілля, Глухів, Конотоп, Путивль, голові Сумської районної державної адміністрації, голові смт Ямпіль надані такі доручення:

1. Враховувати гарантії соціального захисту населення при оплаті послуг та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів.

2. Терміново вжити заходів щодо скасування незаконно встановлених та введених в дію з порушенням чинного законодавства тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

3. Глухівському міському голові Бурлаці Ю.О. скасувати незаконно встановлені тарифи на послуги з водопостачання, водовідведення та утримання будинків, споруд згідно до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.08.2013 № 7/20-12604  дотриматись вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  (стаття 32) у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.

4. Про проведену роботу проінформувати управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації в термін до  23.08.2013.