Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

МИКОЛА ВОЙТЕНКО: ПІДГОТОВКА ДО ЗИМИ ВИХОДИТЬ НА ФІНІШНУ ПРЯМУ

Під час відвертої і професійної розмови було виявлено кілька больових точок, спільних для багатьох міст і районів.

По-перше, це нестача грошей і затримка оплати рахунків Держказначейством, через що гальмується виконання різних робіт. Тут Микола Войтенко порадив звертатися до управління ЖКГ ОДА з приводу найкритичніших платежів з тим, щоб обласна влада посприяла проведенню цих платежів через посередництво Мінрегіону. А як бути у тих випадках, коли є можливість замінити котли чи якесь інше обладнання з оплатою в розстрочку, але з внесенням передоплати в розмірі 50% від загальної вартості товарів/робіт? За словами заступника начальника управління ЖКГ Олексія Дмитренка, виробники сьогодні досить жорстко змагаються між собою за місце на ринку, і тому часто готові надавати товарні кредити під гарантії місцевих органів влади навіть без передоплати. Такі пропозиції, зокрема, по трубам, часто надходять в управління, тож знайти вигідний варіант – не проблема.

По-друге, в багатьох районах нарікають на ПАТ «Сумигаз», яке вимагає встановлювати єдині вузли обліку на кожен об’єкт, а це близько 15-20 тис. грн. за кожен такий прилад. При цьому наявність чи відсутність такого приладу обліку не впливає на безпеку школярів чи роботу теплового обладнання, а лише сприяє більш точному обліку споживання природного газу. Наприклад, у Путивльському районі 18 шкіл не обладнані такими вузлами обліку, і з формальної точки зору до роботи в опалювальний період вони не готові. У Глухівському районі таких шкіл п’ять: «Коштів немає, в цьому році поставити єдині вузли обліку ми не зможемо». Що ж робити? Шукати спільну мову з ПАТ «Сумигаз», давати письмові гарантії, що потрібні прилади обліку буде встановлено в наступному році, - і виконувати цю обіцянку.

Ще одне болюче питання – тарифи на комунальні послуги, які часто-густо не покривають фактичних витрат підприємств – надавачів комунальних послуг. Тут позиція обласної влади була категоричною: краще і ефективніше займатися енергозбереженням, модернізацією обладнання і ремонтом ветхих та аварійних мереж.

Після закінчення наради, Микола Войтенко ознайомився зі станом готовності до зими кількох житлових будинків у Шостці, поспілкувався з їх мешканцями, з комунальниками. На сьогодні тариф на обслуговування житлових будинків у місті складає 0,71 грн. (при наявності ліфтів) і 0,51 грн. (без ліфтів). Цього вистачає, щоб квартири були сухі, з теплом, водою і газом, але не більше того. Як і в Сумах, у Шостці є актуальною проблема з лфітами: 83 з них уже відпрацювали 25-річний термін і можуть бути зупинені, а 17 ліфтів не працювали на момент перевірки.

Загалом, за підсумками кущової наради можна зробити висновок, що в цілому Сумщина проводить підготовку до зими відповідно графіку. Однак, влада деяких міст і районів помітно відстає від своїх більш успішних колег, і їм доведеться напружити всі свої сили для того, щоб закрити всі проблемні питання до початку опалювального сезону.