Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

НЕ ПІДВИЩУВАТИ ТАРИФИ, А ЗНИЖУВАТИ СОБІВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

Як відомо, Президент України Віктор Янукович заявив, що вимоги Міжнародного валютного фонду щодо підвищення ціни на газ для населення для України є неприйнятними. Паралельно з цим Уряд України планомірно веде політику щодо зменшення обсягів використання природного газу і зменшення залежності від імпорту енергоносіїв. Зокрема, граничні ліміти споживання газу для виробництва теплової енергії для потреб населення Сумщини у 2013 р. затверджені в обсязі 111,0 млн. куб.м. Це майже вдвічі менше, ніж було використано під час минулого опалювального сезону (192,7 млн. куб.м.). Один із шляхів вирішення цього завдання державної ваги – використання альтернативного палива.

За словами Максима Котенка, на сьогодні із 768 котелень, що обслуговують бюджетну сферу, населення та інших споживачів Сумщини, на твердому паливі працює 405 котелень, що становить 52%. За рахунок коштів обласного бюджету в області цього року дообладнано твердопаливними котлами 6 котелень на об’єктах бюджетної сфери. Це дало економію бюджетних ресурсів до 600 тисяч гривень на рік. Зокрема, нещодавно обласний психоневрологічний диспансер завдяки підтримці голови облдержадміністрації Юрія ЧМИРЯ отримав 2 потужні твердопаливні котли українського виробництва, розраховані на опалювання всіх приміщень диспансеру. Щорічні витрати на опалення диспансеру становили досі близько 800 тисяч гривень на рік. При уведенні в експлуатацію нової енергозберігаючої котельні економія бюджетних коштів складе близько 30%.

В області також триває робота щодо підготовки проектів з модернізації систем теплопостачання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №404 від 03.06.2013 року про «Деякі питання здійснення головними розпорядниками бюджетних коштів, капітальних видатків понад обсяги встановлених бюджетних призначень». А ще на Сумщині стартує Національний пілотний проект «Енергія біомаси», що передбачає виробництво альтернативних джерел енергії. Мова йде про висадження так званих «енергетичних лісів»: висадження пород дерев, які швидко ростуть, для наступного виробництва з них біопалива.