Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

СУМИ: ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ПОЛІГОНУ ТПВ?

Свого часу, завдяки добрій волі керівництва Сумської ОДА, яка посприяла налагодженню позитивного діалогу між владою м. Суми з одного боку і сільською радою Великого Бобрику та Краснопільською райдержадміністрацією, сторони зуміли досягнути компромісної угоди. Суми отримали земельну ділянку розміром 11 га під розміщення полігону і перспективу збільшити її ще на 10 га взамін на зобов’язання щороку виділяти 980 тис. грн. на  вирішення соціально-економічних потреб села. Однак, в цьому році місто почало затримувати виплати, що викликало невдоволення селян, які зовсім не у захваті від полігону у себе під боком. Почав назрівати конфлікт…

Роль посередника на себе знову взяла обласна влада. Під головуванням начальника управління ЖКГ Сумської ОДА Миколи Войтенка 3 вересня 2013 р. відбулася зустріч представників сільської і районної влади на чолі з нещодавно призначеним на посаду головою Краснопільської РДА Миколою ГУБОЮ з делегацією міської влади. На жаль, останню представляв не міський голова Сум чи його заступник, а начальник Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталій ШИЛОВ, котрий свою роль у цих перемовинах сформулював так: «Я готовий вислухати будь-які ваші пропозиції і доповісти керівництву».

- Домовлятися мають перші керівники відповідних органів влади, які можуть приймати ті чи інші рішення, - прокоментував ситуацію Микола Войтенко, який у 2011 р., будучи першим заступником міського голови м. Суми, якраз і зумів досягнути угоди щодо розміщення полігону ТПВ поблизу с. Великий Бобрик на вигідних для обласного центру умовах. Сьогодні обласна влада змушена вирішувати аналогічні проблеми в низці інших районів Сумщини: проблеми з експлуатацією і розміщенням полігонів ТПВ мають Конотоп, Глухів і Ромни. Обласна рада знайшла можливість виділити цим містам по 1 млн. грн. Але фінансові можливості області далеко не безмежні, тож м. Суми має вирішувати питання щодо полігону ТПВ самостійно.

Вимоги влади району і села прості і зрозумілі: місто має негайно відновити виконання раніше взятих фінансових зобов’язань. Умовою ж подальшої співпраці і сприяння щодо виділення додаткових 10 га під розширення полігону ТПВ Микола Губа ставить збільшення фінансової допомоги селу з боку міста, адже інші обласні центри за розміщення полігонів ТПВ на території сільських рад виділяють значно більші кошти. Орієнтовно було названо суму 5 млн. грн., при чому, влада району і села прагне отримувати від міста не послуги (у вигляді робіт) на цю суму, а безпосередньо кошти, щоб мати змогу самостійно і оперативно вирішувати нагальні проблеми селян.

У відповідь Віталій Шилов висунув… екологічні претензії до Краснопільського району, мовляв, а де ви діваєте свої відходи, якщо власного полігону не маєте? Висловив він і сумнів у тому, що місто зможе взагалі отримати 10 га поряд з уже існуючим полігоном для його розширення, адже рішення про зміну цільового призначення цієї земельної ділянки має приймати Верховна Рада України, і цей процес може тривати два роки. Звичайно, розширювати вже існуючий полігон вигідніше і дешевше, з огляду на вже створену відповідну інфраструктуру, ніж шукати нове місце, домовлятися з громадою іншого села, будувати нові дороги тощо.

- Немає такого питання, яке б не можна було вирішити, - вважає Микола Губа. – Як тільки місто увійде у графік виплат згідно з раніше досягнутою угодою, район усіма силами включиться у роботу щодо підготовки нової ділянки під розширення полігону. Наша земля – ваші відходи, давайте відштовхуватися від цього і домовлятися.

Крім того, як зазначив Микола Войтенко, в даний час в містах і районах області розробляються схеми санітарної очистки і програми поводження з відходами, будуть затверджені відповідні документи і у Краснопільському районі.