Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ГЛУХІВ: ТАРИФИ ЗАВИЩЕНІ?

Питання щодо тарифів на житлово-комунальні послуги у м. Глухів розглядалося в присутності радника голови Сумської обласної державної адміністрації Берфмана М.А., заступника начальника управління фінансів, економіки та бюджету Сумської міської ради Левенця М.І.; начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Сумській області Коцупія М.М., тимчасово виконуючого обов’язки голови Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Коваленка В.М., а також самого Глухівського міського голови Бурлаки Ю.О.

Як було зазначено під час засідання, за результатами проведеного аналізу тарифів на житлово-комунальні послуги Мінрегіон вважає за доцільне звернути увагу на недотримання вимог законодавства ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Сектором у Сумській області Державної інспекції України з контролю за цінами було проведено аналіз наданих документів з м.Глухів, що стосуються тарифів на житлово-комунальні послуги.

Аналізом наданих ТОВ «МЖК «Миранта» документів щодо формуванння тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановлених рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради від 20.06.2013 № 158 встановлено  порушення п. 9, 28, 31 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Аналізом документів щодо формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, встановлених рішенням виконавчого комітету Глухівської міської ради від 17.07.2013 № 180 «Про коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення» встановлено  порушення п. 18,22,23,24 Порядку  формування тарифів  на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Юрій Бурлака пояснив, що виконавчий комітет звертався з листами  до Мінрегіону України про узгодження тарифів на житлово-комунальні послуги.З Мінрегіону України було отримано відповідь, що тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення встановлюють органи місцевого самоврядування. Попередні тарифи на водопостачання та водовідведення для ГКВУВКГ востаннє переглядалися 01.12.2010. За час їх дії ціна на електроенергію збільшилась на 39 %, мінімальна заробітна плата з 907,0 гривень збільшилась до 1147,0 гривень.

Однак, начальник управління ЖКГ Сумської ОДА Микола Войтенко нагадав, що потрібно дотримуватись вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, а також встановити окремо тариф на вивіз та захоронення ТПВ, затверджених наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76.

За результатами засідання ухвалено рішення рекомендувати міському голові м. Глухів вжити відповідних заходів щодо призупинення дії, скасування встановленого тарифу з централізованого водопостачання, водовідведення, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з порушенням чинного законодавства України.