Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ЩОБ ВЗИМКУ БУЛО ТЕПЛО

За словами першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Валентина ФРАНЧУКА, компанія сьогодні опинилася у важкому фінансовому стані і в повному обсязі оплатити поставки російського газу оплатити не в змозі. Одна з причин цього – заборгованість за спожитий газ з боку підприємств теплоенергетики, які прикриваються інтересами населення, щоб уникнути обмеження в газопостачанні і штрафних санкцій. Зокрема, в Сумській області населення, за даними НАК «Нафтогаз України», розраховується перед тепловими організаціями на 92%, а ті, в свою чергу, з НАК «Нафтогаз України» - на рівні 60%. Куди йде різниця? Нажаль, не на модернізацію і впровадження енергозберігаючих технологій в цій... Таким чином ситуація розвивалася не один рік, і ось тепер НАК «Нафтогаз України» змушений ставити вимогу перед тепловими підприємствами погасити борги в повному обсязі до початку опалювального сезону, інакше постачання газу буде здійснюватися лише в межах технологічного мінімуму. Крім того, ліміт постачання газу для потреб населення Сумській області доведений в обсязі майже удвічі меншому, ніж минулого року.

- Ми не можемо допустити, щоб в будинках і закладах соціальної сфери було не достатньо тепло, - говорить заступник начальника управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації Олексій ДМИТРЕНКО. – В області постійно проводиться робота щодо реалізації енергозберігаючих проектів, оптимізації схем теплопостачання, переведення котельних на альтернативні види палива тощо. Вирішуємо питання щодо погашення заборгованості за спожитий газ. Мова тут йде про десятки мільйонів гривень, є спірні питання, але вони вирішуються. Зокрема, днями вдалося вирішити питання про погашення заборгованості ТОВ «Шосткинське підприємство ТОВ «Харківенергоремонт» на суму 20 млн. грн., що складає майже половину від суми боргу. Але гарантією вчасного і якісного початку опалювального сезону стануть дії органів місцевого самоврядування і керівництва теплових підприємств, спрямовані на підготовку до роботи котельних на альтернативному паливі і створенню запасів цього палива.

Обласна державна адміністрація вже провела попередню роботу з потужними вугледобувними підприємствами України, досягнуто принципової домовленості про можливість поставок вугілля в кредит на 1 – 2 місяці. Тобто, спочатку вугілля на котельні і тепло в домівки людей, а вже потім, з відстрочкою, – розрахунок за енергоносії. Таким чином, жителі Сумщини можуть бути впевнені, що взимку буде тепло.