Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ОПТИМІЗУЄМО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Оптимізацією схем теплопостачання в більшості міст Сумщини органи місцевого самоврядування зайнялися ще кілька років тому. Наприклад, в Білопіллі така схема уже затверджена: житло загалом вже переведено на індивідуальне опалення, а котельні шкіл збираються перевести на тверде паливо, але цьому заважає відсутність коштів. В Охтирці схема теплопостачання затверджена ще в 2009 р., з цього часу вдалося зменшити споживання природного газу бюджетними організаціями на 44%. Однак населення газ майже не заощаджує – і це головна проблема для міста. В Ромнах схему теплопостачання, розроблену фахівцями СумДУ, затвердили у 2012 р., провели також енергоуадит, а зараз займаються реалізацією запланованих заходів, зокрема, на віддалених мережах збираються встановити модульні топкові котельні на твердому паливі. У Глухові за 4 останні роки завдяки комплексним заходам в тепловій системі міста споживання природного газу знизили вдвічі. Завершують роботу над погодженням і затвердженням схем теплопостачання у Шостці і Лебедині. Щодо можливості роботи на резервному паливі, то тут подекуди існують певні проблеми, наприклад, Охтирська ТЕЦ в цьому році була повністю переведена на природний газ, а існуюче вугільне господарство просто ліквідували…

Заступник начальника УЖКГ Сумської ОДА Олексій ДМИТРЕНКО проінформував учасників наради про складне фінансове становище, в якому опинилася НАК «Нафтогаз України» і попередив, що компанія отримала від Кабміну право припиняти газопостачання підприємств – боржників, яким уже скористалася 11 вересня щодо Кременчуцької ТЕЦ в Полтавській області. Прогнозуються і складнощі з закупівлею потрібних для потреб опалювального сезону обсягів російського газу через нестачу фінансових ресурсів, тому органам місцевого самоврядування і теплогенеруючим підприємствам слід підстрахуватися й створити запаси резервного палива (вугілля, мазут) та завчасно укласти договори з його постачальниками.

- Ситуація складна, - підбив підсумки наради Микола Войтенко. – Але це стимул для переходу на альтернативні види палива, скорочення споживання енергоносіїв за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій, зменшення втрат у мережах тощо.