Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ НАСОСИ ДЛЯ ВОДОКАНАЛІВ

Початок співпраці поклала семінар-нарада з питань енергозбереження, що проходила в м. Конотоп. Компанія «ВІЛО Україна» презентувала своє насосне обладнання, яке викликало зацікавленість як у підприємств, що надають послуги з водопостачання, так і в УЖКГ Сумської ОДА, яка уклала з компанією договір про співпрацю. Вже отримано перші результати: на КП «Міськводоканал» м. Суми старі насоси радянського виробництва потужністю 55 кВт/год. було замінено новими насосними агрегатами серії FA15, які не бояться підтоплення, потужністю 11,5 кВт/год. Споживання електроенергії знизилося в 5 разів. Крім того, завдяки сучасному пульту управління, насос повністю працює в автоматичному режимі, не потребуючи постійної присутності оператора, а також має можливість облаштування системами диспетчеризації та віддаленого управління.

Застосування, наприклад, сучасних компактних насосних станцій 3-го підйому на базі відцентрових багатоступеневих насосів з частотним регулюванням, не тільки суттєво зменшує споживання електроенергії, а й забезпечує споживачів постійним напором води незалежно від кількості водозабору. Ще один шлях економії – застосування обладнання, яке має подовжений термін експлуатації і, відповідно, потребує значно менших витрат на ремонти, заміну, монтаж-демонтаж, простої у водопостачанні тощо. Відповідні розрахунки компанія «ВІЛО Україна» сьогодні проводить щодо насосного обладнання водоканалів міст Глухів, Конотоп, Ромни, Лебедин, Путивль і Ямпіль.

- Заміна старого обладнання на нове, енергоефективне вкрай актуальна для Сумщини, - говорить Олексій Дмитренко. – Адже плата за електроенергію є однією з найбільших складових витрат водоканалів і часто лягає тяжким тягарем на їх фінансовий стан. Так, борг підприємств водо-каналізаційного господарства Сумської області за електроенергію станом на 1.09.2013 р. з початку року зріс на 6,9 млн. грн. і сягнув 24 млн. грн. Але при цьому у тих водоканалів, що проводять модернізацію обладнання, як, наприклад, у м. Тростянець, борги за електроенергію відсутні.