Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕПЛОВІ ПУНКТИ: ЕКОНОМІЯ КОШТІВ І ЕНЕРГОРЕСУРСІВ

На сьогодні у сфері теплопостачання країни існує ряд проблем, які потребують комплексного врегулювання. Велика кількість об’єктів теплової генерації відпрацювали свій нормативний ресурс, значна частина обладнання характеризується низьким коефіцієнтом корисної дії, що обумовлює значні витрати паливно-енергетичних ресурсів.

Крім того, застаріле обладнання не відповідає потребам сьогодення у зменшенні негативного впливу на навколишнє природне середовище. Мережі теплопостачання та внутрішньобудинкові системи здебільшого характеризуються значним ступенем зношення, що спричиняє значні втрати теплової енергії. Тому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 569-р схвалена Концепція реалізації державної політики у сфері теплопостачання.

Метою Концепції є формування та визначення способів реалізації ефективної державної політики, спрямованої на надійне забезпечення споживачів послугами з теплопостачання, забезпечення енергетичної незалежності та безпеки України; а також створення умов та стимулювання залучення інвестицій у сфері теплопостачання.

Засобами реалізації конкурентної та інвестиційної політики у сфері теплопостачання будуть удосконалення механізму залучення приватного капіталу та вдосконалення форм управління, адаптованих до умов ринку, та впровадження енергетичного менеджменту, у тому числі забезпечення переходу до стимулюючого тарифоутворення.

У більшості міст в Україні тривалість опалювального сезону з жовтня до квітня приблизно становить 180-190 діб. І для кожного регіону максимальні низькі температури протягом осінньо-зимового періоду різняться. При цьому температура повітря зовні може змінюватись кілька разів на добу, що потребує оперативності у зміні режиму опалення будинків.

Існуюча централізована система досить інертна, через що відсутня технічна можливість оперативної зміни режиму постачання теплоносія з оптимально необхідними параметрами. А частіше це просто відсутність бажання теплопостачальної організації оперативно зменшувати подачу тепла, коли температура на вулиці підіймається і для опалення будинку його потрібно менше.

Як результат — багатоквартирні будинки перегріваються, а споживачі беруться масово відкривати кватирки. Саме через них будинки швидко залишає тепло, а разом із ним — тисячі гривень сімейних бюджетів.

Раніше мало хто на це зважав, однак зі зростанням тарифів на теплову енергію, питання економії набуло неабиякої значущості для кожної родини. Відтак опалення відповідно до температури надворі стало важливим питанням для співвласників багатоквартирних будинків.

Зрештою, раціональне споживання тепла — питання не лише приватних кишень, а й загальнонаціональної енергетичної безпеки.

Виявляється, рішення для цієї проблеми вже давно існує і добре відпрацьоване десятиріччями експлуатації в країнах ЄС та Україні. Йдеться про ІТП — індивідуальний тепловий пункт.

ІТП –автоматизована модульна установка, яка передає теплову енергію від зовнішніх тепломереж (котельної) до системи опалення, гарячого водопостачання та вентиляції будинку.

Чинні в Україні державні будівельні норми (ДБН) вимагають приєднання систем опалення до централізованих мереж через ІТП із автоматичним регулюванням теплового потоку відповідно до погодних умов.

Однак більшість багатоквартирних будинків в Україні були побудовані в радянські часи, коли таких вимог ще не існувало, відтак власникам будинків потрібно встановлювати ІТП самотужки. Або переплачувати за зайве тепло.

Будинок, оснащений ІТП з погодним регулюванням, бере з центральної тепломережі рівно стільки теплової енергії, скільки необхідно при конкретній температурі зовнішнього повітря.

При цьому усуваються перегріви будівлі при потеплінні, а це - вагома складова комфорту його мешканців. Та головне - скорочується споживання з центральної тепломережі. А це вже економія коштів, яка може становити до 50%, але найчастіше не перевищує 20-30 %, що теж суттєво.