Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЦЕНТРАЛЬНИХ І МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ТА ПРОПУСКУ ЛЬОДОХОДУ, ПОВЕНІ І ПАВОДКІВ У 2020 РОЦІ»

На сьогодні в області ряд об’єктів водопровідно-каналізаційного, теплового та дорожньо-мостового господарств можуть потенційно опинитися у зоні підтоплення, зокрема це:

м. Суми - КНС № 2, Лепехівський, Лучанський, Пришибський, Тополянський водозабори, 41 водорозбірна колонка по 20 вулицях і провулках, прилеглих до берегів р. Псел, р. Стрілка, р. Сумка, а також 2 об’єкти ТОВ «Сумитеплоенерго»: берегова насосна станція (правий берег              р. Псел) та золошлаковідвал по вул. Доватора (лівий берег р. Псел); 

м. Глухів - КНС № 1, КНС № 3, очисні споруди, котельні по                        вул. Ціолковського 5, Інституцькій, 41;

м. Лебедин – КНС (тупик Олешнянський), основні очисні споруди              (вул. Боднівка, 64),  котельня (тупик Олешнянський, 7), 48 шахтних колодязів на вулицях міста, прилеглих до берегів р. Вільшанка, ділянки доріг по                  вул. Сумській, Кобижча, Карпова, прилеглих до берегів р. Вільшанка, 7 мостів через р. Вільшанка;

м. Охтирка - КНС № 1, КНС № 2, водозабір «Ківшар»

м. Шостка – головна КНС, КНС № 8.

 

З метою оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, під час пропуску льодоходу, повені та паводків на відповідних підприємствах зазначених міст функціонує 22 аварійних бригади та 102 од. техніки та механізмів.

За необхідності, органами місцевого самоврядування залучаються сили та засоби інших підприємств галузі (53 аварійних бригад та 206 од. техніки та механізмів)., зокрема

 м. Суми - 12 аварійних бригад та 28 од. техніки та механізмів,

м. Глухів - 2 аварійних бригад та 17 од. техніки та механізмів,

м. Лебедин – 5 аварійних бригад та 11 од. техніки та механізмів,

м. Охтирка - 8 аварійних бригад та 19 од. техніки та механізмів,

м. Шостка - 26 аварійних бригад та 131 од. техніки та механізмів.

 

У цілому по області на підприємствах галузі функціонують 106 аварійно-відновлювальних бригад з необхідним запасом матеріально-технічних засобів для оперативного реагування на можливі аварії на об’єктах життєзабезпечення населення, у тому числі на підприємствах теплоенергетики – 24 одиниці, водопровідно-каналізаційного господарства – 34 одиниці, по обслуговуванню житла – 48 одиниць. Також створені аварійні бригади в структурних підрозділах АТ «Сумигаз» (19 одиниць) та ПАТ «Сумиобленерго»                          (21 одиниця).

Для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році та попередження виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення області органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади необхідно:

  1. Скласти схеми-карти зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з паводком та уточнити перелік об'єктів, яким можуть загрожувати повінь і льодохід. Взяти під контроль підготовку до пропуску льодоходу та повені.
  2. Розробити і затвердити детальні, скоординовані та узгоджені плани дій. Визначити джерела матеріального і фінансового забезпечення.
  3. Розробити і впровадити режим своєчасного та достовірного доведення попереджень і оповіщення населення, робочого персоналу та керівників всіх рівнів про можливу загрозу повені та її масштаби.
  4. Прийняти своєчасні заходи по захисту мостів, гідротехнічних і других споруд, об'єктів тепло-, водозабезпечення і каналізації, дюкерів, шляхових споруд, ліній електромереж, яким загрожують весняні води.
  5. Приступити до завозу будівельних матеріалів у місця, яким загрожують паводкові води (камінь, пісок, глина, мішки, плетені корзини і таке інше).
  6. До початку паводку і льодоходу провести підготовчі роботи та ремонт усіх об'єктів, які знаходяться під загрозою руйнування льодоходом.
  7. Виконати укріплення або розібрати тимчасові низьководні мости, яким загрожує льодохід та провести розчистку русел річок.
  8. Виконатиремонт водозаборів, зливних трубопроводів, насосних станцій, які сполучені з річками та змонтувати при необхідності затвори біля їх виходів.
  9. Виконати роботи з підготовки водозливної мережі до пропуску паводкових вод та очистці водостічних лотків.

         10. Необхідно забезпечити контроль за скиданням стічних вод у водоймища та не допустити затоплення житлових будинків, підприємств, споруд.

         11.Забезпечити постійне чергування відповідальних працівників, поклавши на них обов'язки оперативного вирішення питань по боротьбі зі стихійними явищами.

         12.Створити аварійний запас матеріально-технічних (у тому числі паливно-мастильних та будівельних) матеріалів, привести в готовність наявні сили та засоби щодо ліквідації наслідків підтоплення, а також підготувати наявну інженерну та автомобільну техніку до роботи в умовах повені.

         І3. Заготовити необхідну кількість реагентів для проведення дезінфекції питної води.

14. Провести підготовку до можливої евакуації населення та своєчасного вивозу державних і громадських цінностей, що знаходяться в зонах можливого затоплення. З цією метою необхідно обновити конкретні плани евакуації та її всебічне забезпечення. Забезпечити постійну охорону та захист об'єктів і матеріальних цінностей, які неможливо вивезти із зони підтоплення.

15. Забезпечити безперебійний зв'язок, надійне енергопостачання, роботу об'єктів комунального господарства. Привести в належний стан дороги, під'їзди до об'єктів можливого підтоплення.