Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

МОДЕРНІЗАЦІЯ ЖКГ: КРЕДИТИ ГАРАНТУЄ ДЕРЖАВА

Наступний опалювальний сезон буде проходити з врахуванням завдання Уряду щодо скорочення споживання природного газу на 50%. Зокрема, прогнозований ліміт споживання природного газу теплопостачальними підприємствами для  виробників теплової енергії для потреб населення, релігійних організацій та творчих спілок на 2013 рік становить: для м. Суми – 67,5 млн. куб. м; м. Шостка  – 17,6 млн. куб. м; м. Охтирка – 7,5 млн. куб. м; м. Лебедин – 142 тис. куб.м.; м. Конотоп – 11,9 млн. куб. м; м. Ромни  – 2,76 млн. куб. м; м. Глухів – 2,27 млн. куб.м.

 

Доведені Сумській області ліміти споживання природного газу для потреб населення на сьогодні майже вичерпані, отже, підприємства теплоенергетики невдовзі опиняться перед вибором: купувати надалі газ за комерційною ціною або переходити на альтернативні види палива. Водночас держава надає свої гарантії по кредитам під модернізацію підприємств, зокрема, і для впровадження енергоощадних технологій. Відповідні конкретні пропозиції було доведено до відома органів місцевого самоврядування міст і районів Сумщини та підприємств, що надають послуги з тепло- та водопостачання і водовідведення. Однак, як виявилося під час нарад 23 і 24 липня, не всі керівники взялися за розробку власних програм з  перекладки мереж, заміни старих котлів, насосів тощо.

Державні банки і ЄБРР готові надати кредитні ресурси під державні гарантії і під невисокі відсотки, - переконував учасників наради начальник УЖКГ Сумської ОДА Микола Войтенко. - Не треба боятися брати ці кредити, адже мова йде про проекти, які мають окупність терміном до 10 років.

Як приклад послідовної роботи в напрямку енергоефективної модернізації можна привести КП «Глухівський тепловий район» м. Глухів, де з 2006 року послідовно проводять оновлення обладнання, оптимізують схеми теплопостачання, переходять на альтернативне тверде паливо власного виробництва. Результат – скорочення споживання природного газу майже на 50% при тому, що кількість споживачів у підприємства за цей час не тільки не скоротилася, а навіть зросла.

Начальник відділу енергозбереження, енергоефективності та економічного аналізу Максим КОТЕНКО рекомендував звернути увагу на те, що вже більше 10 років в Україні впроваджується практика використання модульних котелень різної потужності (від 200 кВт до 15 МВт). Встановлення блочно-модульних котелень дає можливість зменшити втрати при виробництві теплової енергії на 15 % і знизити втрати в теплових мережах до 20 %. Також серед заходів по енергозбереженню у житлово-комунальному господарстві є встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП), загальна економія енергоресурсів від використання автоматизованих індивідульних теплових пунктів складає 25-30%. Найбільша економія теплової енергії при впровадженні (ІТП) - за рахунок автоматичного зниження температури гарячої води у нічний час – 13 %.

Однак, як виявилося під час нарад 23 і 24 липня, не всі керівники взялися за розробку власних програм з  перекладки мереж, заміни старих котлів, насосів тощо. Наприклад, найбільша частка аварійних і ветхих мереж в області у м.Суми – 74,5 %, а втрати в мережах сягають 35%. При цьому заявлений план щодо заміни теплових мереж  складає лише 6,5 км. Тоді як обласна влада рекомендувала Сумському міському голові Геннадію Мінаєву вжити заходи щодо заміни 135,5 км теплових мереж. 

Тому було прийнято протокольне рішення рекомендувати, зокрема, Сумському міському голові Мінаєву Г.М., Шостинському міському голові Нозі М.П., Лебединському міському голові Трояну А.Г., Охтирському міському голові Цілуйку О.В., Конотопському міському голові Дзеду В.І., Роменському міському голові Калашнику М.К., Глухівському міському голові Бурлаці Ю.О. переглянути план заходів на 2013-2014 роки  щодо скорочення споживання природного газу визначених проектом Програми з модернізації систем теплопостачання комунальної теплоенергетики України на 2013-2014 роки.

Крім того, до 1 вересня Рекомендувати Сумському міському голові Мінаєву Г.М., виконуючому обов’язки Охтирського міського голови Цілуйку О.В. вжити заходів щодо усунення незадовільного стану підготовки підприємств водопровідно-каналізаційного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 років.