Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ДОСВІД ТЕРМОМОДЕРНІЗАЦІЇ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ

У Луцьку успішно діє Програма сприяння діяльності ОСББ на 2012-2014 рр., досвід якої було поширено на всю Волинську область. Програмою передбачається фінансування капітального ремонту мереж холодного, гарячого водопостачання, капітальних ремонтів фасадів, капітального ремонту та модернізації ліфтів житлових будинків, встановлення засобів обліку води та теплової енергії, опалення та каналізації, а також заходи самоорганізації і соціальної активізації громад. До фінансування Програми залучаються кошти місцевого бюджету і власні кошти мешканців. Крім того, за кредитні кошти, залучені згідно постанови КМУ №599, для ОСББ Луцька було профінансовано 10 проектів з модернізації опалення, заміни ліфтів, утеплення будинків.

Луцький досвід термомодернізації житлового фонду, на думку Олени Сєчної, є актуальним для Сумщини з огляду на рішення Уряду щодо скорочення споживання природного газу на 50% протягом 2013-2015 рр. Учасники виїзного засідання Національної рад з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ на чолі з віце-премєр-міністром України Олександром ВІЛКУЛОМ, ознайомилися з проектом, який був реалізований у 2010 році енергосервісною компанією «Луцькі комунальні системи» спільно з ОСББ «Біном».

Було здійснено повну термомодернізацію 9-ти поверхового 144-х квартирного будинку. А саме: утеплення пінополістерольними плитами за технологією фірми «Henkel»; встановлення та налаштування індивідуального тепло пункту виробництва фірми «Danfoss», балансувальних клапанів на стояки системи опалення; встановлено енергозберігаючі метало пластикові вікна в місцях загального користування (на сходових клітинах, у підвалі та на технічному поверсі). Загальна кошторисна вартість робіт склала 2,105 млн. грн. При цьому енергосервісна компанія не тільки провела теплову модернізацію, а й стала виконавцем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Уже під час наступного опалювального сезону споживання енергії в цьому будинку зменшилось на 39,1%, з 1028 ГКал до 626 ГКал. А в опалювальний сезон 2011-2012 рр. споживання енергії зменшилось до 540 ГКал. Фактична економія склала 138,4 тис. грн. на рік, таким чином окупність проекту станом на квітень 2011 р. становила приблизно 15 років, а у випадку підвищення тарифу на 35% окупність становитиме менше 10 років.