Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

НЕЗАКОННО ВСТАНОВЛЕНІ ТАРИФИ СКАСОВАНО

У с.Северинівка, с.Басівка, с.Кровне, с.Олексіївка, с.Юнаківка та смт Хотінь Сумського району у 2013 році відбулося значене підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання для населення. Нововведені тарифи у порівнянні з попередніми зросли на 85,0%-87,8%. При цьому при перевірці було виявлено ряд порушень чинного законодавства, допущених при формуванні та встановленні цих тарифів.

Сумська обласна державна адміністрація стала на захист законних інтересів мешканців цих сіл. Начальник УЖКГ Сумської ОДА Микола Войтенко 7 серпня 2013 р., під час наради з питань аналізу шляхів та напрямків реформування тарифної політики в галузі житлово-комунального господарства, поставив перед сільськими головами вимогу: терміново вжити заходів щодо скасування тарифів, встановлених та введених в дію з порушенням чинного законодавства. Крім того, сільським головам було рекомендовано в подальшому, при формуванні і встановленні тарифів на послуги з централізованого водопостачання, враховувати гарантії соціального захисту населення при оплаті послуг та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів. А також в обов’язковому порядку враховувати наявність коштів в бюджетних установах, установах соціального захисту населення, що необхідні будуть при збільшенні тарифів.

Як з’ясувалося, сільські ради зуміли оперативно знайти шляхи для зменшення тарифів. Зокрема, у с. Кровному, с. Юнаківка і с. Олексіївка вирішили перекласти на бюджети сільських рад витрати на проведення виробничого лабораторного контролю якості питної води централізованих джерел водопостачання, які раніше враховувалися в тарифі МП «Будівельник». Крім того, із складової тарифу виведено амортизаційні відрахування, адже мережі водопостачання та водовідведення з водозаборами, орендовані МП «Будівельник», належать до комунальної власності сільських рад.