Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 78-98-40
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

АНАЛІЗ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ КОМУНАЛЬНОЇ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Картинки по запросу "теплова енергій Суми"

За результатами проведеного Департаментом житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу аналізу техніко-економічних показників підприємств комунальної теплоенергетики Сумської області встановлено, що протягом 2019 року вироблено 1361,32 тис. Гкал теплової енергії, що на 12,6% менше ніж у попередньому році.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЯКІСНОЮ ТА БЕЗПЕЧНОЮ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ПИТНОЮ ВОДОЮ

Картинки по запросу "Централізоване водопостачання"

Централізоване водопостачання населення Сумської області забезпечується за рахунок питної води із артезіанських свердловин.

Централізованим водопостачанням 100% забезпечено всі міста (15 од.) і селища міського типу (20 од.) і 34,3 % сіл від їх загальної кількості. Послуги з централізованого водопостачання отримують 72,3% населення області (близько 779,3 тис. осіб)

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЦЕНТРАЛЬНИХ І МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ТА ПРОПУСКУ ЛЬОДОХОДУ, ПОВЕНІ І ПАВОДКІВ У 2020 РОЦІ»

Картинки по запросу "об’єктів водопровідно-каналізаційного"

На сьогодні в області ряд об’єктів водопровідно-каналізаційного, теплового та дорожньо-мостового господарств можуть потенційно опинитися у зоні підтоплення

Закон України "Про енергозбереження"

Цей Закон визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи 
енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій,
розташованих на території  України, а також для громадян.

Закон України "Про енергозбереження"

ІНДИВІДУАЛЬНІ ТЕПЛОВІ ПУНКТИ: ЕКОНОМІЯ КОШТІВ І ЕНЕРГОРЕСУРСІВ

На сьогодні у сфері теплопостачання країни існує ряд проблем, які потребують комплексного врегулювання. Велика кількість об’єктів теплової генерації відпрацювали свій нормативний ресурс, значна частина обладнання характеризується низьким коефіцієнтом корисної дії, що обумовлює значні витрати паливно-енергетичних ресурсів.

Мережі теплопостачання та внутрішньобудинкові системи здебільшого характеризуються значним ступенем зношення, що спричиняє значні втрати теплової енергії. Тому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 р. № 569-р схвалена Концепція реалізації державної політики у сфері теплопостачання.

ЗМІНИ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ: ЯКІ САМЕ І ДЛЯ КОГО

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №8449-д і докорінно змінила регулювання галузі відновлюваної енергетики України.

Серед іншого в текст закону потрапила поправка №24, яка обмежує можливість для власників сонячних електростанцій, установлених на землі приватних домогосподарств, продавати електроенергію за вищою ціною (за "зеленим" тарифом), ніж та, яку зроблено на традиційних електростанціях. Закон передбачає, що "зелений" тариф може бути застосований тільки до електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання, і якщо електростанція відповідає певним умовам.

ЕНЕРГОСЕРВІС: ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ БУДІВЕЛЬ

Енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, спрямованих на скорочення замовником енергосервісу споживання та витрат на оплату паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг порівняно із споживанням (витратами) за відсутності таких заходів.

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, дитячих садочків, лікарень, університетів тощо) впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок економії (скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв), досягнутої в результаті здійснення енергоефективних заходів.

АКТУАЛЬНІ ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

1. Уряд республіки Фінляндія, Фінсько – український трастовий фонд.

Загальна вартість –  6 млн євро. Вартість проекту – 150 тис євро.

Напрямки діяльності: Енергоефективність, відновлювана енергетика, альтернативні джерела енергії, виробництво енергії з відходів.

Проекти, які можуть претендувати на дофінансування: Розробка ТЕО, реалізація пілотних «зелених» проектів.

Заявники: Органи місцевого самоврядування, лікарні, школи, дитсадки, бізнес (МСП).

Дедлайн: до 2021 р.

Детальніше – https://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund

СЕРТИФІКАЦІЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ БУДІВЕЛЬ

Закон України «Про енергетичну ефективність будівель» запроваджує обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності з 01 липня 2019 року.

Сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

1) об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, що визначаються відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";

БЛИЗЬКО 2 МЛРД ЄВРО ІНВЕСТОВАНО В ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА «ЧИСТУ» ЕНЕРГЕТИКУ УКРАЇНИ ЗА ОСТАННІ 4 РОКИ

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК під час публічного звіту у Будинку Уряду, представляючи журналістам впроваджені ініціативи, які позитивно вплинули на економію енергоресурсів громадян, розвиток «зеленої» енергетики та активізацію інвестицій.

«З них майже половина, а саме - 800 млн євро - залучено саме у 2018 році. Це результат ефективних впроваджених за участю Держенергоефективності законодавчих змін у відновлюваній енергетиці, розвитку енергосервісу, запуску «теплих кредитів» тощо», - наголосив урядовець.