Департамент житлово-комунального господарства та

енергоефективності 

майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 
тел. (0542) 61-10-78
E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

 

 

ЗМІНИ РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ: ЯКІ САМЕ І ДЛЯ КОГО

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект №8449-д і докорінно змінила регулювання галузі відновлюваної енергетики України. Серед іншого в текст закону потрапила поправка №24, яка обмежує можливість для власників сонячних електростанцій, установлених на землі приватних домогосподарств, продавати електроенергію за вищою ціною (за "зеленим" тарифом), ніж та, яку зроблено на традиційних електростанціях.

Закон передбачає, що "зелений" тариф може бути застосований тільки до електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання, і якщо електростанція відповідає таким умовам:

енергію виробляють генерувальні установки приватних домогосподарств;

їхня потужність не перевищує 50 кВт;

генерувальні установки встановлено на дахах і/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.

Раніше продавати енергію за "зеленим" тарифом могла будь-яка людина, яка встановила у своєму домогосподарстві сонячну електростанцію (СЕС) потужністю до 30 кВт. За новими правилами, максимальна встановлена потужність електростанцій збільшиться до 50 кВт.

За новим законом електростанції потрібно розміщувати виключно на дахах і/або фасадах будівель. Отже, для укладення договору купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом власнику СЕС необхідно підтвердити право власності або користування спорудою, де встановлено сонячні панелі.

Зареєструвати право власності можна лише на ті будівлі або споруди, які не можна відокремити від земельної ділянки та перемістити без суттєвого знецінення. Інакше кажучи, споруда повинна мати фундамент, бути "капітальною", а не тимчасовою.

Для більшості простих споруд це нескладно. Необхідно просто занести до Реєстру дозвільних документів Державної архітектурно-будівельної інспекції України повідомлення про початок будівельних робіт, а згодом – декларацію про готовність об'єкта до експлуатації. Ці дії можна виконати онлайн через електронний портал адміністративних послуг.

Законопроект пропонує альтернативу тим, хто не готовий займатися будівництвом і хоче розмістити сонячні панелі просто на своїй земельній ділянці. Усі зазначені вище обмеження не стосуються комбінованих вітро-сонячних генерувальних електроустановок. Тобто якщо ваша домашня електростанція, крім сонячних панелей, містить вітрову турбіну (вітряк), то всі її компоненти (і турбіну, і сонячні панелі) може бути розміщено просто на землі. Але розмір "зеленого" тарифу для таких установок менший на 10–25% (залежить від року спорудження установки).